0   /   100

Biurko elektryczne – komfort pracy czy zbędny wydatek?

Zacznij czytać

Chociaż o ergonomii pracy mówi się na każdym BHP, to jednak większość firm nie może zapewnić swoim pracownikom wygodnego biurka. Marzeniem wielu osób spędzających długie godziny przed monitorem – zwłaszcza tych, którzy projektują – jest biurko elektryczne. Dziś zastanowimy się nad tym, czy zakup takiego wyposażenia to zbędny wydatek, czy jednak pewna innowacja, będąca domeną biur, w których pracownicy nie znają pojęcia bólu pleców.

Czym jest biurko elektryczne?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że taki mebel niczym nie różni się od standardowych biurek. Jednak już po pierwszym wypróbowaniu takiego modelu zauważymy niebywałą różnicę. Nie oszukujmy się – dostępne na rynku standardowe wersje stolików do pracy rzadko kiedy są na tyle wygodne, by użytkownik nie odczuwał po kilku godzinach pracy dyskomfortu. W przypadku biurka elektrycznego jest zupełnie inaczej – można w nim regulować wysokość blatu oraz kąt jego nachylenia. Pracę wykonujemy w najwygodniejszej dla nas pozycji – możemy siedzieć lub stać, co fantastycznie sprawdza się podczas przygotowywania wielogodzinnych projektów.

Dlaczego biurko elektryczne to przyszłość inteligentnych stanowisk pracy?

W dużych firmach z wieloma oddziałami często pracownicy nie mają przypisanego do siebie konkretnego biurka. Duża rotacja osób korzystających z jednego mebla wpływa na konieczność dostosowania jego ustawień do naturalnych krzywizn ciała pracownika. Mamy więc do wyboru – albo każda z osób będzie próbowała dopasować się do mebla, albo – za pomocą kilku ruchów ręki – taki mebel dopasowuje się do pracownika. Sami przyznacie, że drugi wariant brzmi zdecydowanie bardziej optymistycznie. Nowoczesne biurka elektryczne umożliwiają podniesienie blatu do wysokości nawet 1250 mm, dlatego są odpowiednie zarówno dla osób, których wzrost nie przekracza 1,5 metra, jak i tych patrzących na świat z perspektywy koszykarza.

Inne zalety biurka elektrycznego

Metalowy mebel, jakim jest biurko elektryczne, charakteryzuje się niezwykle prostym designem. Dzięki możliwości wyboru koloru blatu z płyty idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń, nie zaburzając jej wystroju. Łatwa w utrzymaniu czystości stal nie wymaga pielęgnacji specjalnymi preparatami – wszelkie zabrudzenia można usunąć za pomocą ścierki i detergentu. Prosty stelaż pozwala na poprowadzenie dodatkowych kabli, a nawet stworzenie miejsc ze stacjonarnymi ładowarkami telefonicznymi, czytnikami kart czy uchwytami na słuchawki. Warto zwrócić uwagę na aspekty związane z oświetleniem – lampy LED nie tylko efektownie wyglądają, ale też świetnie oświetlają przestrzeń pracowniczą, dbając o wzrok użytkowników biurka.

Biurko elektryczne to bardziej wydajny, zrelaksowany i zdrowy pracownik

Zaoferowanie pracownikom biurek elektrycznych jako alternatywy dla zwykłych mebli sprawia, że przede wszystkim omijają ich choroby zawodowe, takie jak bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa, bóle ramion czy nadgarstków i całe spektrum dolegliwości związanych z zaburzeniami krążenia. Szybka zmiana pozycji z siedzącej na stojącą gwarantuje lepsze dojście do dokumentów, pozwala poprawić przepływ krwi, dotlenia organizm oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Ze względu na swoją specyfikę, biurko elektryczne będzie idealnym meblem do pracowni projektowych, biur obsługi klienta, działów konstrukcyjnych czy firm związanych z projektami architektonicznymi.

Szukasz dobrych jakościowo, eleganckich i funkcjonalnych biurek elektrycznych? Zapraszamy do skorzystania z oferty salonu PRS Meble.