Negocjacje handlowe czy nawet zwykłe biznesowe spotkania powinny odbywać się w miejscu, które z jednej strony podkreśla powagę takich wydarzeń, wyraża nasz szacunek dla gościa, a z drugiej – zapewnia maksymalny komfort do rozmów. W jaki sposób urządzić taką przestrzeń, w której zarówno my, jak i kontrahent poczujemy się pewnie? Czy zawsze musimy stawiać na oficjalny styl mebli i dodatków?

Dopasuj meble do charakteru Twojej firmy

Wydzielona do rozmów przestrzeń powinna przede wszystkim odzwierciedlać charakter Twojej firmy. Jeżeli pracujesz w miejscu, które skupia młode osoby, a Twoją domena jest kreatywność – nie ma sensu iść w oficjalne, skórzane krzesła konferencyjne, czy ciężkie drewniane stoły z ciemnego laminatu. Postaw raczej na lekkie w formie, kolorowe i nowoczesne meble biurowe – możesz zainspirować się dostępnymi w PRS Meble seriami, np. Primo Space lub Nova, dzięki którym stworzysz wygodną dla siebie oraz gości przestrzeń do rozmów o przyszłości.

Zadbaj o ciszę i spokój z produktami typu silent room

Wiele firm korzysta z dużych wspólnych przestrzeni, czyli tzw. open space. To dobre rozwiązanie na co dzień. Jednak kiedy musisz w spokoju załatwić ważne sprawy z kontrahentem lub przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną – hałasy dochodzące z dziesiątków biurek i urządzeń, takich jak drukarka czy skaner mogą być nie do zniesienia. Zadbaj więc o spokojny, przyjazny klimat do spotkań z dostępnymi u nas produktami typu silent room. Możesz wykorzystać je nie tylko w wyjątkowych momentach, ale też wtedy, kiedy potrzebujesz omówić w spokoju nowy projekt czy ustalić szczegóły nadchodzącej imprezy firmowej.

Pomyśl o detalach, które pozytywnie wpłyną na przestrzeń

Zastanów się, czy Twój partner nie będzie potrzebował dostępu do gniazdka elektrycznego, aby podłączyć laptopa lub telefon. A może lepszym rozwiązaniem będzie pokazanie prezentacji na rzutniku? W zależności od tego, jakie macie potrzeby – możesz korzystać ze stołów z wbudowanymi udogodnieniami, takich jak Nova. Pamiętaj też o małym zapleczu kuchennym – szklanka wody dla rozmówcy to absolutne minimum, natomiast kawa czy herbata to zawsze dobry początek spotkania.

Nie tylko praktyczne rozwiązania – zadbaj o przyjemne dla oka dodatki

Ludzie są przede wszystkim wzrokowcami. Estetycznie urządzona przestrzeń, w której nie brakuje przyjemnych dla oka detali, nastraja pozytywnie. Dlatego zadbaj o zieleń, której kojące właściwości z pewnością ułatwią wszelkie pertraktacje. Dopasuj detale tak, aby tworzyły spójną całość z wizerunkiem Twojej marki. I pamiętaj, aby nie przesadzić, bo nadmiar ozdób może przytłaczać i dawać wrażenie bałaganu.

Jeżeli masz kłopot z aranżacją przestrzeni biurowej, w której chcesz urządzić miejsce dla swoich gości – zgłoś się do PRS Meble z siedzibą w Łodzi. Chętnie pomożemy!