Każda osoba zatrudniona w biurze z pewnością wie, jak dobrze zagospodarowane wnętrze wpływa na samopoczucie. Szare, stonowane kolory czy chłodny beż na ścianach sprzyjają pochmurnemu nastrojowi, ale też nieprzyjemnej atmosferze w pracy. Taka aranżacja przestrzeni biurowej powoli odchodzi do lamusa, a nowoczesne meble wykończone w intensywniejszej kolorystyce stają się coraz popularniejsze.

Głębokie czerwienie, soczyste pomarańcze, nasycone zielenie oraz modne fiolety – takie odcienie królują we współczesnych biurach, gabinetach, salach konferencyjnych, a także recepcjach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak połączyć poszczególne kolory, aby nie przytłoczyć całego wnętrza, a przy tym stworzyć niebanalną przestrzeń do pracy – przeczytaj artykuł do końca!

Postaw na pełne kolorów i kontrastów designerskie meble do biura

Intensywne kolory z reguły pobudzają do działania, poprawiają nastrój, świetnie wpływają na nasze samopoczucie, a jednocześnie nadają wnętrzu charakteru. Projektując wystrój miejsca pracy, warto wykorzystać owe korzyści i wybrać meble wykończone w zdecydowanych odcieniach.

Rewelacyjnym patentem na taką aranżację jest budowanie kontrastów przy użyciu uniwersalnych, stonowanych barw, przełamując je mocnymi dodatkami. Jasna farba na ścianach, szare biurka bądź białe meble idealnie będą się prezentować z pomarańczowymi krzesłami biurowymi z kolekcji NAVIGO albo niebieskimi fotelami gabinetowymi z serii GALILEO. Metoda kontrastów doskonale równoważy oficjalną atmosferę z innowacyjnymi, orzeźwiającymi kolorami.

Użyj kolorów charakterystycznych dla Twojej firmy i zadbaj o spójny wizerunek marki

Jeśli prowadzisz firmę, której wizerunek kojarzy się z konkretną kolorystyką – koniecznie to wykorzystaj! Twoje logo to połączenie ciemnego fioletu z ponadczasową bielą? Wyposaż recepcję lub poczekalnie w fioletowy pufy, takie jak modele GIRO. Na Twojej wizytówce dominuje ponadczasowa czerń przełamana żółcią albo zielenią? Wybierz krzesła do sali konferencyjnej w takich właśnie odcieniach.

Aby nie wpaść w pułapkę przesadzonego, drażniącego wnętrza, warto kierować się zasadą trzech kolorów. Polega ona na tym, że przy tworzeniu logo, czy w tym przypadku – projektowania przestrzeni biurowej, wykorzystuje się maksymalnie trzy odcienie. Jest to prosty, ale też dobrze przemyślany sposób na uniknięcie wrażenia bałaganu, chaosu bądź nadmiernego pobudzenia spowodowanego zastosowaniem zbyt agresywnej, niepasującej do siebie kolorystyki.

Zainteresował Cię powyższy artykuł? Jeśli tak – zajrzyj do naszej oferty i sprawdź, jakie kolory mebli biurowych możesz zastosować w swojej firmie.