ENDEMIC

Wyjątkowe zestawy mebli biurowych Endemic są dedykowane nowoczesnym pomieszczeniom pracowniczym. Wariantywność i zastosowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych czyni z systemu Endemic propozycję godną współczesnych pracowni. Gotowe propozycje wyposażenia wielostanowiskowych układów biurek ułatwiają aranżację nawet dużych przestrzeni typu open space. Obszerna kolekcja dostępnych szaf i komód daje z kolei możliwość sformatowania biura do jego konkretnego przeznaczenia.

Biurka biurowe Endemic zachwycają prostotą konstrukcji. Blat został wsparty na stelażu otwartym, złożonym z 2 profili w kształcie odwróconej litery „C”, połączonych poprzecznymi belkami stabilizującymi. Połączenie nogi z blatem ma charakter ozdobnego dystansu. Prostokątny profil nogi biurka daje ciekawy efekt wizualnej zmienności w zależności od perspektywy. Proste założenie techniczne umożliwia szybki demontaż długiej nogi biurka i uzupełnienie go o krótką, opartą na bocznej komodzie.

Biurka podwójne Endemic są popularnym rozwiązaniem przy projektowaniu wieloosobowych stanowisk pracowniczych. Wspólny stelaż biurka stabilizuje konstrukcję układu zapobiegając przypadkowemu przesunięciu.

Szczególnie wygodnym rozwiązaniem są ścianki działowe tapicerowane, wygłuszające przestrzeń i umożliwiające wykorzystanie powierzchni tkaninowej jako miejsca na gromadzenie krótkich notatek.

Komody podbiurkowe Endemic to znakomite rozwiązanie dla użytkowników wymagających stałego i szybkiego dostępu do najbardziej potrzebnych materiałów. Biurko Endemic rozbudowane o jedną lub dwie komody może stać się całkowicie niezależnym i maksymalnie ergonomicznym miejscem pracy. Komoda wyposażona w szuflady, miejsce na PC i półki przesłonione przesuwnym frontem spełnia wszystkie funkcje potrzebne do utrzymania ładu w miejscu pracy.

Szafy biurowe Endemic są dostępne w wielu rozmiarach i konfiguracjach. Od dwu- do pięcio- poziomowych regałów, przez przesłaniane frontami jezdnymi szafki średniej wysokości po rozbudowane archiwa zamykane na klucz. W wersji o podwyższonym standardzie występują także z frontami żaluzjowymi lub szklanymi, często wykorzystywanymi w pomieszczeniach gabinetowych. Fronty uchylne szaf biurowych Endemic są wykończone estetycznymi uchwytami o długim, prostokątnym profilu, idealnie komponującym się z innymi metalowymi elementami systemu jak stelaże biurek czy ramki drzwi szklanych.