Obecnie coraz większe znaczenie ma aranżacja przestrzeni biurowej zapewniająca optymalne warunki do wykonywania obowiązków służbowych. Świadomość właścicieli firm w tej kwestii stale rośnie, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że aby pracownicy działali sprawnie i skutecznie, niezbędne jest zadbanie między innymi o akustykę w pomieszczeniu. Jak rozwiązać problem roznoszącego się dźwięku?

Projektowanie przestrzeni biurowej przyjaznej pracownikom

W firmach, a szczególnie biurach typu open space, w których przebywa wiele osób, łatwo tworzy się uciążliwy hałas. Ma on negatywny wpływ na koncentrację i produktywność pracowników, a długofalowo prowadzi do odczuwania wzmożonego zmęczenia oraz stresu. Doskonałym sposobem jest zatem stosowanie paneli z tworzywa PET odpowiedzialnych za pochłanianie fal akustycznych, tłumienie szumów, redukowanie echa, jak również ogólne tworzenie przyjaznego środowiska pracy. 

Aspekty ekologiczne

Panele akustyczne to innowacyjne rozwiązanie, które chętnie wykorzystuje się przy projektowaniu przestrzeni biurowej. Poza tym, że skutecznie wyciszają wnętrza, są produkowane z tworzywa pochodzącego z recyklingu butelek. Dzięki temu można cieszyć się doskonałą akustyką, jednocześnie dbając o planetę. Wykorzystanie takich materiałów zmniejsza bowiem negatywny wpływ na środowisko poprzez ograniczenie zużycia surowców naturalnych i redukcję odpadów. 

Zalety stosowania paneli akustycznych

Wykorzystanie paneli PET mających właściwości pochłaniania fal akustycznych przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim usuwa pogłos, który utrudnia komunikację oraz skupienie, co jest szczególnie istotne podczas rozmów z klientami. Ponadto elementy pochłaniające dźwięk mają również walory estetyczne. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji właścicieli biura, a także stylu wnętrza. Mogą stanowić oryginalny element dekoracyjny, który dodatkowo poprawia akustykę.

Okładziny ścienne, sufitowe i nie tylko

Poza montażem na ścianach lub między biurkami panele akustyczne PET są chętnie wykorzystywane przy tworzeniu nowoczesnych budek telefonicznych oraz większych pokoi zwanych silent rooms. Te innowacyjne przestrzenie stanowią idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących ciszy i prywatności, w tym na przykład komfortowej przestrzeni do odbycia spotkania z klientem.

Zajmujesz się aranżacją przestrzeni biurowej? Potrzebujesz wyposażenia do siedziby firmy lub wsparcia w procesie projektowania  nowoczesnego wnętrza? Skontaktuj się z pracownikami naszego sklepu z meblami z siedzibą w Łodzi!