0   /   100
PARTHOS

PARTHOS

Przewiń w dół

PATRHOS: akustyka i design w jednym

Hałaśliwe środowisko pracy może znacząco obniżyć jakość pracy i ogólne samopoczucie pracowników. Zbyt dźwiękoszczelne pomieszczenie również może powodować dyskomfort. Dlatego do architektów i projektantów należy nie tylko decyzja, jak efektywnie zaplanować przestrzeń biurową i stworzyć nowoczesne wnętrza, ale także jak zapewnić komfort akustyczny. Kolumny akustyczne PARTHOS to jedno z rozwiązań pozwalających osiągnąć pożądany balans akustyczny w różnych przestrzeniach. A co najważniejsze, nie wymagają specjalnych mocowań, co zapewnia większą swobodę i elastyczność.

PARTHOS to stylowy, mobilny i zrównoważony produkt, który nie tylko poprawia akustykę przestrzeni, ale także sprawia, że otoczenie staje się bardziej funkcjonalne.

12
Kolorów PET
10
Lat gwarancji

Akustyka

Tworząc kolumny akustyczne, producent dokładnie przemyślał jakie materiały zapewnią dobre pochłanianie dźwięku i redukcję pogłosu. PARTHOS dba o wytłumienie dźwięków o wysokich, średnich i niskich częstotliwościach. Dźwięki o wysokiej częstotliwości to na przykład rozmowy telefoniczne, dźwięki o średniej częstotliwości to mowa ludzka, a dźwięki o niskiej częstotliwości są zwykle wytwarzane przez systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Kolumna wypełniona została akustycznymi ścinkami tekstylnymi, które posiadają doskonałe właściwości dźwiękochłonne. Kolumna pokryta jest filcem PET, który jest porowaty i poprawia te właściwości. Wybór wzoru przyczynia się także do poprawy akustyki poprzez rozproszenie części fal dźwiękowych.

Szeroki zakres zastosowań funkcjonalnych

Kolumna PARTHOS może pełnić wiele funkcji. Z miejscem na doniczkę pozwala stworzyć biofilną aranżację, która ociepli każde wnętrze. To rozwiązanie nadaje się do dużych sal konferencyjnych, stref relaksu w przestrzeni publicznej i wielu innych. Do podziału na strefy można również wykorzystać wiele kolumn umieszczonych obok siebie. Dostępne w trzech wysokościach – 800 mm, 1200 mm i 1600 mm. PARTHOS z hakami o wysokości 1600 mm, pełni funkcję stylowego wieszaka na odzież oraz torebki. Jeżeli chcesz natomiast posiadać w swoim biurze nietuzinkową stację łądującą- wybierz kolumnę PARTHOS o wysokości 800mm z gniazdkiem elektrycznym!

Recykling

Do produkcji wyrobów akustycznych powszechnie wykorzystuje się piankę, jednak w tym produkcie wybrano bardziej zrównoważone rozwiązanie, wykorzystując ścinki tapicerskie pozostałe po produkcji i posiadające doskonałe właściwości akustyczne. Kolumny PARTHOS pokryte są filcem PET, który wygląda jak wełna, ale w rzeczywistości jest wykonany z tworzywa sztucznego i zawiera ponad 50% plastiku pochodzącego z recyklingu. Łącznie PARTHOS wykorzystuje minimum 32% materiałów pochodzących z recyklingu (metal, filc PET, tekstylia). Kolumny akustyczne PARTHOS można łatwo zdemontować, sortować i poddać recyklingowi.